Zasada działania naszych kotłów

Zestaw grzewczy składa się z trzech podstawowych części

 

  • Kocioł – wymiennik ciepła w którym ciepło z palących się zrębków wymienia się na ciepło w centralnym ogrzewaniu domu.
  • Palnik – urządzenie w którym zrębki palą się w dwóch fazach. Najpierw w wysokiej temperaturze palnika wytwarza się gaz drzewny który pali się od razu mieszając się w odpowiedniej proporcji z powietrzem. W drugiej fazie zrębki drewniane, które po zgazowaniu zamieniają się w węgiel drzewny dopalają się, a w dalszej części palnika pozostałością ze spalonych zrębków jest znikomej ilości popiół, który jako, że jest z paliwa ekologicznego (drewna) może być wykorzystany jako nawóz.
  • Zasobnik z podajnikiem – zasobnik (zbiornik) z którego podajnik podaje porcje paliwa do palnika. Kocioł z palnikiem i zasobnikiem są sterowane automatycznie, pracują na podstawie zaprogramowanych parametrów uwzględniających temperaturę zewnętrzną, zadaną temperaturę pomieszczenia oraz zadaną temperaturę wody użytkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>